Umów się na wizytę
Kosmetyka estetyczna
Kosmetyka estetyczna to dziedzina medycyny, która poprzez wykorzystanie mało inwazyjnych, nieoperacyjnych metod, jest w stanie poprawić wygląd zewnętrzny, działając odmładzająco, jak i poprawiając defekty estetyczne, które w negatywny sposób wpływają na samoocenę. Zabiegi estetyczne oferowane przez gabinety kosmetyki estetycznej umożliwiają poprawienie wyglądu włosów, twarzy, rąk i innych części ciała
W jaki sposób wykonywane są zabiegi kosmetyki estetycznej?
Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej do poprawiania mankamentów urody nie wykorzystuje skalpela. Podczas zabiegów dopuszczalne jest jedynie drobne nacinanie lub nakłucie, stosowanie lasera oraz znieczulenia miejscowego. Zabiegi kosmetyki estetycznej wykonywane są ambulatoryjnie i nie wymagają przebywania w szpitalu.
Kiedy warto się wybrać do gabinetu kosmetyki estetycznej?
Do gabinetu kosmetyki estetycznej warto jest się wybrać przede wszystkim w celu poprawy wyglądu skóry twarzy. Specjaliści pracujący w takim gabinecie stosują do tego celu m.in. kwas hialuronowy poprawiający sprężystość skóry czy też toksynę botulinową (tzw. botox) do wygładzania zmarszczek. Kwas hialuronowy znajduje również zastosowanie przy modelowaniu kształtu ust i przywracaniu młodzieńczego wyglądu dłoni. Oprócz tego w gabinecie kosmetyki estetycznej można także zadbać m.in. o wymodelowanie sylwetki stosując zastrzyki z fosfatydylocholiny, która niszczy tkankę tłuszczową oraz o odpowiedni wygląd włosów i zapobieganie ich wypadaniu, wstrzykując w skórę głowy substancje lecznicze.
Mezoterapia igłowa
Oznaki upływającego czasu, widoczne na skórze, są efektem naturalnego procesu jej starzenia. Każda kobieta chciałaby możliwie najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Kosmetyka estetyczna zna wiele sposobów na zniwelowanie śladów działania czasu, a jednym z najskuteczniejszych jest mezoterapia igłowa.
Co to takiego?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym, którego istotą jest wstrzykiwanie pod skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Zabieg ten pozwala na poprawę kondycji skóry, zależnie od jej stanu i indywidualnych wymagań. W mezoterapii igłowej używane są różnego rodzaju substancje aktywne, które w zależności od potrzeb, nawilżają skórę, pobudzają procesy jej odnowy, sprzyjają rewitalizacji, wspomagają mikrokrążenie lub zwiększają jej elastyczność i napięcie.
Zalety zabiegu
Wśród licznych zalet, jakie oferuje mezoterapia igłowa, należy przede wszystkim szybkość i skuteczność działania. Wyraźne efekty widoczne są już od pierwszego zabiegu – skóra twarzy, szyi i dekoltu staje się wyraźnie odprężona i nawilżona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Na uwagę zasługuje także fakt, że zabieg może być wykonany zarówno u osób, które chcą jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem, oraz w przypadku gdy oznaki starzenia skóry są już widoczne.
Mezolift-mezobotoks
Kosmetyka estetyczna jest dziedziną, która ewoluuje w niesamowicie szybkim tempie, jednak pośród najnowszych osiągnięć, wciąż znajduje się miejsce na znane od dawna techniki, które nawet dziś przynoszą doskonałe efekty. Najlepszym przykładem jest zabieg, znany jako mezolift-mezobotoks, bazujący na dobrze znanej mezoterapii?
Na czym polega?
Mezolift-mezobotoks to jednak z najskuteczniejszych metod, pozwalająca na zrelaksowanie nadmiernej mimiki skóry wokół oczu. Istotą zabiegu jest wstrzykiwanie niewielkich dawek substancji leczniczej (botuliny i/lub kwasu hialuronowego) w miejsce, w którym zaszły zmiany, będące efektem procesu starzenia. Iniekcja podskórna preparatu polega na wykonaniu gęsto rozsianych nakłuć, co daje dwojaki efekt. Po pierwsze – pozwala na niezwykle dokładną aplikację substancji leczniczej, a po drugie – pobudza skórę do produkcji kolagenu i inicjuje procesy naturalnej odnowy.
Efekty
Efektem zabiegu jest znaczące rozluźnienie mimiki skóry twarzy, bez nieestetycznego efektu zamrożenia. Rezultaty utrzymują się nawet przez 6 miesięcy. Nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do powtarzania zabiegu, należy jednak pamiętać o przerwie między kuracjami, która powinna trwać minimum 3 miesiące.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest substancją, która w postaci soli sodowej (czyli hialuronianu sodu), występuje u każdej zdrowej osoby. W największym stężeniu można ją spotkać na skórze. Do podstawowych zadań kwasu hialuronowego należy wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona i jędrna. Niestety, wskutek upływu lat, ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, czego skutkiem jest wiotczenie skóry i pojawienie się na niej zmarszczek, a także utrata objętości policzków i ust. Co prawda istnieje szereg kremów odmładzających bogatych w kwas hialuronowy, ale ich skuteczność nie jest zbyt wysoka. Nadzieję na przywrócenie młodego wyglądu daje jednak kosmetyka estetyczna.
Na czym polega?
Bardzo znanym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej, jest zabieg wstrzyknięcia w głąb naskórka specjalnego preparatu, który zawiera w sobie kwas hialuronowy. Taki preparat ma postać krystalicznego i plastycznego żelu, który wypełnia skórę, przywracając jej młody i piękny wygląd. Efekty działania kwasu hialuronowego utrzymują się w zależności od jakości preparatu i miejsca aplikacji od 6 do nawet około 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Kwas hialuronowy jest bardzo bezpieczny dla skóry dzięki zgodności swojej budowy z chemiczną budową komórek człowieka. Jedynym jego skutkiem mogą być niewielkie obrzęki skórne, które zanikają maksymalnie po 2 dniach.